Slovenska zastava pred Cernom je simbol ponosa in priznanja slovenskemu znanju

Slovenska zastava, CERN
Foto: Urad Vlade RS za komuniciranje

Pred Evropskim centrom za jedrske raziskave (CERN) v Ženevi je prvič zaplapolala slovenska zastava. Ta zgodovinski trenutek je za Slovenijo izjemno pomemben, saj simbolizira polnopravno članstvo naše države v eni najprestižnejših znanstvenih ustanov na svetu. 

Slovesnosti so se udeležili predsednik vlade Robert Golob, minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije Igor Papič ter številni slovenski znanstveniki in predstavniki mednarodne skupnosti.

Trenutek ponosa in priznanja slovenskemu znanju

Dvig slovenske zastave pred CERN-om ni le protokolarno dejanje, temveč izraz globokega narodnega ponosa in priznanja slovenskemu znanju, inovativnosti ter vztrajnosti. Premier Golob je v svojem nagovoru poudaril, da je Slovenija z vstopom v CERN dobila priložnost, da še bolj aktivno sodeluje pri najnaprednejših znanstvenih projektih in prispeva k razvoju človeštva. “Dvig slovenske zastave je trenutek globokega narodnega ponosa. To je priznanje vsem generacijam slovenskih znanstvenikov, ki so s svojim delom tlakovali pot do tega zgodovinskega dne,” je dejal premier Golob.

Minister Papič je dodal, da polnopravno članstvo Sloveniji omogoča boljše možnosti za sodelovanje v mednarodnih raziskovalnih projektih, dostop do najsodobnejše opreme in znanja ter večje priložnosti za mlade raziskovalce. Zastava pred CERN-om tako postaja simbol odprtosti, povezovanja in ambicioznosti slovenskega znanstvenega prostora.

Znanost je most med narodi

Slovesnost pred CERN-om je potekala v duhu povezovanja in miru, saj znanost presega meje in združuje narode v skupnem prizadevanju za napredek. Predstavniki CERN-a so poudarili, da je Slovenija s svojim znanjem in inovativnostjo pomemben partner v mednarodnih raziskovalnih projektih.

Ob dvigu slovenske zastave so se v CERN-u zbrali tudi številni slovenski znanstveniki, ki že vrsto let sodelujejo pri najzahtevnejših eksperimentih na področju fizike osnovnih delcev. Ti so izrazili zadovoljstvo, da je Slovenija zdaj tudi uradno del znanstvene elite sveta.

Polnopravno članstvo Sloveniji omogoča neposredno sodelovanje v najpomembnejših raziskavah, več priložnosti za izobraževanje mladih znanstvenikov in vključevanje slovenskih podjetij v tehnološko zahtevne projekte. To je tudi priznanje, da je slovenska znanost na visoki ravni in da ima potencial za nadaljnji razvoj.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji