Vse štiri Petrolove poslovalnice ostajajo zaprte, pogovori z vlado se nadaljujejo

Petrol
Foto: Petrol

Petrol je potrdil, da ukrepi za optimizacijo poslovanja ostajajo v veljavi, kar pomeni, da bodo štiri poslovalnice – v Petrini, na Črnem Vrhu nad Idrijo, v Solčavi in Podkorenu – ostale začasno zaprte. Na torkovem sestanku med premierjem Robertom Golobom, ministrom za okolje Bojanom Kumrom in vodstvom Petrola so se dogovorili, da bodo z okoljskim ministrstvom nadaljevali iskanje dolgoročnih in vzdržnih rešitev za vse vpletene strani.

Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj je sporočilo, da bodo pogovori s Petrolom stekli takoj, ko bodo omenjene poslovalnice ponovno odprte. Minister Aleksander Jevšek je izrazil prepričanje, da bodo skupaj našli rešitev, ki bo sprejemljiva za vse strani. Po njegovem mnenju je bilo torkovo srečanje med premierjem in predsednikom uprave Petrola Sašom Bergerjem pomemben korak k rešitvi spora.

V kabinetu predsednika vlade so poudarili, da se bodo pogovori nadaljevali na ravni pristojnih ministrstev, z namenom iskanja skupnih rešitev za trenutne izzive, ki jih povzroča nova uredba o oblikovanju cen naftnih derivatov.

Zakaj so poslovalnice sploh zaprte?

Petrol je kot razlog za začasno zaprtje poslovalnic navedel novo uredbo, ki je podaljšala in razširila regulacijo cen goriv tudi na bencinske servise na avtocestah in hitrih cestah. V Petrolu opozarjajo, da ta že tako zahtevni regulatorni okvir še dodatno otežuje poslovanje.

Zaradi tega so v družbi napovedali ustavitev vseh razvojnih investicij v Sloveniji, zamrznitev sponzorskih in donacijskih sredstev ter revizijo dobaviteljskih pogodb. Petrol poudarja, da zaprtje ni dolgoročni cilj, temveč začasen ukrep, ki ga narekuje trenutna situacija.

Dodatne nevšečnosti za lokalne skupnosti in potrošnike

Zaprtje štirih poslovalnic povzroča težave predvsem na obmejnih in manj dostopnih območjih, kjer so te črpalke pogosto edina možnost za oskrbo z gorivom. Lokalni prebivalci in podjetja so tako prisiljeni iskati alternative, kar lahko pomeni dodatne stroške in nevšečnosti.

Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj ter okoljsko ministrstvo si prizadevata, da bi čim prej našli trajno rešitev, ki bo omogočila ponovno odprtje poslovalnic in stabilno oskrbo prebivalcev.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji