Luka Koper po 3,42-odstotnem padcu edina v indeksu SBITOP z rastjo v oktobru

foto: Luka Koper

Delnica Luke Koper se je v sredo pocenila za 3,42 odstotka na 113 evrov, največ med delnicami na Ljubljanski borzi, a je ostala edina članica indeksa SBITOP, ki se je od zaključka tretjega četrtletja podražila. Od 30. septembra, ko je bil njen tečaj 105,50 evra, je dražja za 7,11 odstotka, indeks SBITOP pa je v istem obdobju izgubil 1,17 odstotka.

Delnica je sejo odprla pri 114 evrih, se med trgovanjem povzpela do 116,50 evra in jo končala pri najnižji ceni dneva. V 27 poslih je lastnika zamenjalo 425 delnic za 48.784 evrov. Število zamenjanih delnic je 0,01 odstotka vseh 4.166.133 delnic, ki po polletnem poročilu družbe niso v lasti Republike Slovenije, Slovenskega državnega holdinga, Kapitalske družbe in Mestne občine Koper, kaže izračun Lider.si. Pri zaključnem tečaju je tržna vrednost vseh 14 milijonov delnic 1,58 milijarde evrov, razmerje med ceno in dobičkom pa 16,54, kaže izračun Lider.si na podlagi 6,83 evra čistega dobička na delnico, ki ga polletno poročilo preračuna na letno raven. Pri zaključnem tečaju 107 evrov 30. junija je to razmerje po poročilu znašalo 15,67.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 14. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks13. 10.14. 10.Spr. (%)
SBITOP3.076,023.064,50-0,37
SBITOP TR4.784,974.767,05-0,37
ADRIAprime3.651,643.637,11-0,40
SBITOP — PET ZAPOREDNIH PADCEV
DatumTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
6. 10.3.125,07izhodišče1.243.011
7. 10.3.117,11-0,252.162.059
8. 10.3.104,27-0,411.643.639
9. 10.3.100,87-0,111.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
14. 10.3.064,50-0,372.165.359
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 14. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+74,97+2,51
30. 9., konec četrtletja3.100,67-36,17-1,17
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-60,57-1,94
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blok poslov. Razlike do primerjalnih ravni so izračun Lider.si iz zaključnih vrednosti.

Indeks SBITOP je izgubil 0,37 odstotka in s petim zaporednim padcem končal pri 3.064,50 točke, za 1,94 odstotka pod zaključkom 6. oktobra. Promet s članicami indeksa se je po treh zaporednih povečanjih znižal na 2,17 milijona evrov, od tega je bilo po izračunu Lider.si 50,9 odstotka prometa z delnico NLB. Delnica NLB se je pocenila za 0,45 odstotka na 222 evrov, promet z njo pa je dosegel 1,10 milijona evrov.

DELNICE IN OBVEZNICE, 14. 10. 2026
ČLANICE INDEKSA SBITOP — SPREMEMBA OD KONCA TRETJEGA ČETRTLETJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Od 30. 9. (%)
Luka Koper113,00-3,42+7,11
Zavarovalnica Triglav66,20+0,30-0,30
Krka257,000,00-0,58
Equinox66,00brez posla-0,75
Telekom Slovenije141,000,00-1,40
Salus68,500,00-1,44
NLB222,00-0,45-2,20
Cinkarna Celje28,200,00-2,76
Petrol59,80+0,34-2,92
Pozavarovalnica Sava80,00-1,23-3,85
Vzajemna1,48-1,46-13,95
PROMET V REDNEM TRGOVANJU
DelnicaPosliKoličinaPromet (EUR)
NLB774.9631.102.203
Krka582.008516.008
Petrol172.719161.944
Telekom Slovenije8806113.696
Pozavarovalnica Sava111.21697.280
Zavarovalnica Triglav1699565.823
Luka Koper2742548.784
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajKupon (%)Promet (EUR)
RS94, zapade 23. 2. 2027100,103,40058.058
RS96, zapade 28. 3. 202899,302,7506.933
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Sprememba od 30. 9. je izračun Lider.si iz zaključnih tečajev. Z delnico Equinoxa 14. 10. ni bilo posla, prikazan je zadnji tečaj. Z zakladnimi menicami ni bilo sklenjenega nobenega posla.

Podražili sta se le delnici Petrola, za 0,34 odstotka na 59,80 evra, in Zavarovalnice Triglav, za 0,30 odstotka na 66,20 evra. Krkina delnica je ostala pri 257 evrih. Vseh enajst poslov z delnico Pozavarovalnice Sava je bilo sklenjenih po 80 evrov, za 1,23 odstotka pod torkovim zaključkom. Promet z državnima obveznicama RS94 in RS96 je v treh poslih dosegel 64.991 evrov, z zakladnimi menicami pa ni bilo sklenjenega nobenega posla. V standardni kotaciji je delnica Vzajemne izgubila 1,46 odstotka in končala pri 1,48 evra, za 20,86 odstotka pod tečajem 1,87 evra s 25. septembra.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim