NLB po zaprtju borze zbrala 400 milijonov evrov podrejenega dolga

foto: NLB

Delnica NLB je v ponedeljek izgubila 1,76 odstotka in sejo pri 223 evrih končala na najnižji ceni dneva, po koncu trgovanja pa je banka sporočila, da je s podrejenimi obveznicami zbrala 400 milijonov evrov, za tretjino več kot 300 milijonov evrov, ki jih je napovedala dopoldne. Predvideni datum izdaje je po sporočilu v sistemu SEOnet 20. oktober, obveznice pa zapadejo 20. oktobra 2036. Banka jih lahko predčasno izplača 20. oktobra 2031.

Do 20. oktobra 2031 se bo glavnica obveznic obrestovala po 5,232-odstotni letni obrestni meri, nato pa po veljavni referenčni obrestni meri, povečani za pribitek 1,75 odstotne točke. Prodajna cena bo enaka 100 odstotkom nominalne vrednosti obveznic, ki so namenjene vključitvi v dodatni kapital (Tier 2).

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 12. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks9. 10.12. 10.Spr. (%)
SBITOP3.100,873.081,44-0,63
SBITOP TR4.823,614.793,40-0,63
ADRIAprime3.663,473.650,37-0,36
SBITOP OD ZAKLJUČKA TRETJEGA ČETRTLETJA
DatumTočkeDnevna spr. (%)Od 30. 9. (%)
30. 9.3.100,67izhodiščeizhodišče
1. 10.3.104,93+0,14+0,14
2. 10.3.093,05-0,38-0,25
5. 10.3.115,93+0,74+0,49
6. 10.3.125,07+0,29+0,79
7. 10.3.117,11-0,25+0,53
8. 10.3.104,27-0,41+0,12
9. 10.3.100,87-0,11+0,01
12. 10.3.081,44-0,63-0,62
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Spremembe od 30. 9. so izračun Lider.si iz zaključnih vrednosti indeksa.

Indeks SBITOP je izgubil 0,63 odstotka, največ v enem dnevu od 18. septembra, in sejo končal pri 3.081,44 točke, za 0,62 odstotka pod zaključkom tretjega četrtletja. Med enajstimi delnicami v indeksu se ni podražila nobena. Šest se jih je pocenilo in štiri so ostale pri nespremenjenem tečaju, z delnico Equinoxa pa ni bilo sklenjenega nobenega posla. Promet s članicami indeksa je dosegel 2,33 milijona evrov in je bil za 31,2 odstotka višji kot v petek, delež delnice NLB v njem pa je znašal 35,4 odstotka, kaže izračun Lider.si. Indeks je bil ob ponedeljkovem zaključku za 3,07 odstotka nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo.

Delnica NLB, ki ima v indeksu SBITOP 20-odstotno utež, je sejo odprla pri 229 evrih, kolikor je znašal tudi vrh dneva. Po tečajnici Ljubljanske borze je bilo z njo sklenjenih 89 poslov za 824.382 evrov, največ prometa med vsemi delnicami, v blok poslu pa je lastnika zamenjalo še 1.500 delnic po 225 evrov.

DELNICE IN OBVEZNICE, 12. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB223,00-1,76824.382
Krka258,00-0,19552.996
Luka Koper116,00-0,43142.373
Zavarovalnica Triglav65,80-0,90127.376
Petrol59,600,0067.049
Pozavarovalnica Sava82,00-0,2437.974
Telekom Slovenije142,000,0023.145
Cinkarna Celje28,600,004.678
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Salus68,50-1,44518.913
Vzajemna1,550,0027.083
Unior4,22+1,444
BLOK POSEL
DelnicaŠtevilo delnicCena (EUR)Promet (EUR)
NLB1.500225,00337.500
PODREJENE OBVEZNICE NLB — POGOJI IZDAJE
PostavkaVrednost
Skupni nominalni znesek400 milijonov EUR
Letna obrestna mera do 20. 10. 20315,232 %
Pribitek po 20. 10. 20311,75 odstotne točke
Predvideni datum izdaje20. 10. 2026
Možnost predčasnega izplačila20. 10. 2031
Zapadlost20. 10. 2036
Prodajna cena100 % nominalne vrednosti
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
Vrednostni papirTečajKupon (%)Promet (EUR)
OZ25, zakladna menica, zapade 6. 4. 202895,45brez kupona190.900
RS99, zapade 2. 4. 202999,453,00030.728
RS96, zapade 28. 3. 202899,402,7504.970
RS98, zapade 12. 3. 203694,493,275945
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze, sporočilo NLB v sistemu SEOnet z dne 12. 10. 2026. Promet je zaokrožen na cel evro in ne vključuje blok posla. Pri delnici Uniorja je bil sklenjen en posel z eno delnico.

Krkina delnica se je pocenila za 0,19 odstotka na 258 evrov, delnica Zavarovalnice Triglav za 0,90 odstotka na 65,80 evra in delnica Luke Koper za 0,43 odstotka na 116 evrov. Petrolova delnica je ostala pri 59,60 evra. V standardni kotaciji je promet z delnico Salusa dosegel 518.913 evrov, tretji najvišji med delnicami v rednem trgovanju, tečaj pa se je znižal za 1,44 odstotka na 68,50 evra.

Na dolžniškem trgu je bilo največ prometa, 190.900 evrov, z zakladno menico OZ25, ki zapade 6. aprila 2028. Promet z državnimi obveznicami je znašal 36.643 evrov.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim