SBITOP četrtič zapored nižje, z vsakim novim padcem raste promet

Ljubljanska borza
Foto: Ljubljanska borza

Indeks SBITOP je v torek izgubil 0,18 odstotka in s četrtim zaporednim padcem končal sejo pri 3.076,02 točke, za 1,57 odstotka pod zaključkom 6. oktobra. Promet s članicami indeksa je po tečajnici Ljubljanske borze v teh štirih sejah vsak dan naraščal, od 1,64 milijona evrov 8. oktobra do 2,93 milijona evrov v torek, kar je bilo največ v zadnjih šestih sejah.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 13. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks12. 10.13. 10.Spr. (%)
SBITOP3.081,443.076,02-0,18
SBITOP TR4.793,404.784,97-0,18
ADRIAprime3.650,373.651,64+0,03
SBITOP — ŠTIRJE ZAPOREDNI PADCI IN PROMET
DatumTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
6. 10.3.125,07izhodišče1.243.011
7. 10.3.117,11-0,252.162.059
8. 10.3.104,27-0,411.643.639
9. 10.3.100,87-0,111.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 13. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+86,49+2,89
14. 9.3.202,66-126,64-3,95
30. 9., konec četrtletja3.100,67-24,65-0,79
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-49,05-1,57
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blok poslov. Razlike do primerjalnih ravni so izračun Lider.si iz zaključnih vrednosti.

Delnica Luke Koper se je podražila za 0,86 odstotka na 117 evrov, delnica Zavarovalnice Triglav za 0,30 odstotka na 66 evrov in delnica Equinoxa za 0,76 odstotka na 66 evrov, regionalni indeks ADRIAprime pa je pridobil 0,03 odstotka. SBITOP se je med trgovanjem spustil do 3.062,38 točke in sejo končal nižje kot ob katerem koli zaključku od 14. septembra, za 0,80 odstotka pod zaključkom tretjega četrtletja. Nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo, je bil še za 2,89 odstotka.

S Krkino delnico je bilo sklenjenih 110 poslov za 1,07 milijona evrov, največ med vsemi delnicami. Njen tečaj se je med sejo gibal med 254 in 260 evri, ob zaključku pa je znašal 257 evrov, za 0,39 odstotka manj kot v ponedeljek. Delnica NLB je ostala pri 223 evrih ob prometu 885.132 evrov. Promet z delnico Telekoma Slovenije je dosegel 500.037 evrov, več kot dvajsetkrat toliko kot v ponedeljek, tečaj pa se je znižal za 0,70 odstotka na 141 evrov. Med delnicami prve kotacije se je najbolj pocenila Cinkarnina delnica, za 1,40 odstotka na 28,20 evra, delnica Pozavarovalnice Sava pa je izgubila 1,22 odstotka in končala pri 81 evrih, najnižji ceni dneva.

DELNICE IN OBVEZNICE, 13. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Krka257,00-0,391.065.437
NLB223,000,00885.132
Telekom Slovenije141,00-0,70500.037
Zavarovalnica Triglav66,00+0,30152.960
Pozavarovalnica Sava81,00-1,22114.258
Petrol59,600,0093.145
Luka Koper117,00+0,8655.374
Cinkarna Celje28,20-1,4022.797
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,502-3,1019.953
Salus68,500,0013.015
Equinox66,00+0,763.630
Unior4,220,0017
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
Vrednostni papirTečajKupon (%)Promet (EUR)
OZ25, zakladna menica, zapade 6. 4. 202895,50brez kupona973.600
RS99, zapade 2. 4. 202999,403,00033.842
RS94, zapade 23. 2. 2027100,003,40020.000
RS96, zapade 28. 3. 202899,222,75014.883
Skupaj državne obveznice68.725
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet je zaokrožen na cel evro. Z delnico Uniorja je bil sklenjen en posel s štirimi delnicami.

Z zakladno menico OZ25, ki zapade 6. aprila 2028, je lastnika zamenjalo 1,02 milijona evrov nominalne vrednosti, promet pa je dosegel 973.600 evrov, drugi najvišji na borzi za prometom s Krkino delnico. Promet z državnimi obveznicami je znašal 68.725 evrov.

V standardni kotaciji je delnica Vzajemne izgubila 3,10 odstotka, največ med članicami indeksa SBITOP, in končala pri 1,502 evra. Od 25. septembra, ko je bil njen tečaj 1,87 evra, se je pocenila za 19,7 odstotka.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim