SBITOP izgubil 0,86 odstotka, največji padec v več kot mesecu dni

Ljubljanska borza
Foto: Ljubljanska borza

Indeks SBITOP je v torek izgubil 0,86 odstotka in sejo pri 3.041,47 točke končal z največjim dnevnim padcem in najnižjim zaključkom v več kot mesecu dni. Med enajstimi članicami indeksa se je pocenilo šest delnic, štiri so ostale nespremenjene, podražila pa se je le ena. Pocenili sta se tudi delnici NLB in Petrola, ki imata v indeksu po septembrski reviziji skupaj 36,45-odstotno utež. Promet s članicami indeksa je dosegel 3,36 milijona evrov, največ od 1. oktobra.

Največ prometa, 2,00 milijona evrov oziroma 59,5 odstotka, je bilo z delnico NLB, kaže izračun Lider.si na podlagi tečajnice Ljubljanske borze. Delnica se je pocenila za 1,35 odstotka na 220 evrov in sejo končala pri najnižji ceni dneva, v 108 poslih pa je lastnika zamenjalo 9.024 delnic. Banka bo v četrtek vstopila v tiho obdobje pred objavo devetmesečnih rezultatov 5. novembra.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 20. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks19. 10.20. 10.Spr. (%)
SBITOP3.067,883.041,47-0,86
SBITOP TR4.772,314.731,22-0,86
ADRIAprime3.637,073.623,65-0,37
SBITOP — ZADNJIH DESET SEJ
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
7. 10.3.117,11-0,252.162.059
8. 10.3.104,27-0,411.643.639
9. 10.3.100,87-0,111.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
14. 10.3.064,50-0,372.165.359
15. 10.3.067,17+0,092.736.893
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 20. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+51,94+1,74
30. 9., konec četrtletja3.100,67-59,20-1,91
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-83,60-2,68
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike do primerjalnih ravni so izračun Lider.si.

Petrolova delnica je izgubila 2,36 odstotka, največ med članicami indeksa, in pri 58 evrih končala na najnižji ceni dneva. Od 8. oktobra, ko je družba objavila opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanega, se je delnica pocenila za 3,33 odstotka, od konca septembra pa za 5,84 odstotka. Petrol je v tiho obdobje vstopil v sredo. Delnica Luke Koper se je na prvi dan tihega obdobja družbe pocenila za 1,72 odstotka na 114 evrov.

DELNICE IN OBVEZNICE, 20. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB220,00-1,351.997.310
Krka256,000,00780.266
Telekom Slovenije141,000,00183.300
Zavarovalnica Triglav67,000,00163.898
Petrol58,00-2,36152.721
Cinkarna Celje28,10-0,3529.520
Luka Koper114,00-1,7218.891
Pozavarovalnica Sava79,40+0,515.473
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,50-3,2320.055
Equinox63,500,006.366
Salus68,00-1,451.434
PETROL OD OPOZORILA 8. 10.
DanTečaj (EUR)Spr. od 8. 10. (%)Spr. od 30. 9. (%)
30. 9.61,60izhodišče
8. 10.60,00izhodišče-2,60
9. 10.59,60-0,67-3,25
16. 10.59,80-0,33-2,92
19. 10.59,40-1,00-3,57
20. 10.58,00-3,33-5,84
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajKupon (%)Promet (EUR)
RS99, zapade 2. 4. 202999,443,0009.944
Lider.si | Vir: tečajnice Ljubljanske borze. Promet je zaokrožen na cel evro. Spremembe Petrolovega tečaja so izračun Lider.si iz zaključnih tečajev. Z zakladnimi menicami ni bilo sklenjenega posla.

Krkina delnica, ki ima v indeksu največjo utež, 29,55 odstotka, je ostala pri 256 evrih ob prometu 780.266 evrov, nespremenjeni pa sta bili tudi delnici Telekoma Slovenije pri 141 evrih in Zavarovalnice Triglav pri 67 evrih. Edina se je podražila delnica Pozavarovalnice Sava, za 0,51 odstotka na 79,40 evra. Delnica Vzajemne se je pocenila za 3,23 odstotka na 1,50 evra. SBITOP je bil ob torkovem zaključku za 1,91 odstotka pod zaključkom tretjega četrtletja in za 1,74 odstotka nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim