Vzajemna v treh tednih izgubila več kot petino borzne vrednosti, SBITOP teden končal nižje

foto: Ljubljanska borza

Delnica Vzajemne je v petek izgubila 9,32 odstotka in končala pri 1,46 evra, od 25. septembra, ko je bil njen tečaj 1,87 evra, pa se je pocenila za 21,9 odstotka. Tržna vrednost 73.501.750 delnic, uvrščenih v standardno kotacijo Ljubljanske borze, se je v treh tednih znižala s 137,4 na 107,3 milijona evrov, kaže izračun Lider.si.

Promet z delnico je v petek znašal 11.590 evrov v 45 poslih, tečaj pa se je med sejo gibal med 1,44 in 1,57 evra. V tednu se je delnica pocenila za 5,81 odstotka, največ med članicami indeksa SBITOP.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, TEDEN OD 12. DO 16. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks9. 10.16. 10.Tedenska spr. (%)
SBITOP3.100,873.080,80-0,65
SBITOP TR4.823,614.792,41-0,65
ADRIAprime3.663,473.655,10-0,23
SBITOP PO DNEVIH
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
9. 10.3.100,87izhodišče1.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
14. 10.3.064,50-0,372.165.359
15. 10.3.067,17+0,092.736.893
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
Promet v tednu od 12. do 16. 10.12.095.650
Promet v tednu od 5. do 9. 10.10.068.362
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 16. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+91,27+3,05
30. 9., konec četrtletja3.100,67-19,87-0,64
14. 10., tedensko dno3.064,50+16,30+0,53
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov. Tedenske spremembe in razlike so izračun Lider.si iz zaključnih vrednosti.

Indeks SBITOP je v petek pridobil 0,44 odstotka in pri 3.080,80 točke teden končal za 0,65 odstotka nižje kot prejšnji petek. Od ponedeljka do srede je izgubil 1,17 odstotka, v četrtek in petek pa pridobil 0,53 odstotka. Promet s članicami indeksa je v petih sejah dosegel 12,10 milijona evrov, za 20,1 odstotka več kot v prejšnjem tednu, od tega je bilo 5,27 milijona evrov oziroma 43,6 odstotka prometa z delnico NLB, kaže izračun Lider.si na podlagi tečajnic Ljubljanske borze. Delnica NLB je teden končala pri 224 evrih, za 1,32 odstotka nižje, banka pa je v ponedeljek po koncu trgovanja sporočila, da je s podrejenimi obveznicami zbrala 400 milijonov evrov.

DELNICE IN OBVEZNICE, TEDEN OD 12. DO 16. 10. 2026
ČLANICE INDEKSA SBITOP
DelnicaTečaj 16. 10. (EUR)Dnevna spr. (%)Tedenska spr. (%)
Zavarovalnica Triglav67,00-0,59+0,90
Petrol59,800,00+0,34
Telekom Slovenije142,00+0,710,00
Krka258,00+0,78-0,19
Luka Koper116,000,00-0,43
Salus69,00+0,73-0,72
NLB224,00+0,45-1,32
Cinkarna Celje28,200,00-1,40
Equinox63,500,00-3,05
Pozavarovalnica Sava78,80+1,81-4,14
Vzajemna1,46-9,32-5,81
VZAJEMNA — TRI TEDNE
Postavka25. 9.16. 10.Spr. (%)
Tečaj (EUR)1,871,46-21,93
Tržna vrednost (mio EUR)137,4107,3-21,91
DOLŽNIŠKI TRG, 16. 10. — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
Vrednostni papirTečajKupon (%)Promet (EUR)
OZ25, zakladna menica, zapade 6. 4. 202895,63brez kupona143.445
RS99, zapade 2. 4. 202999,303,00021.892
RS97, zapade 2. 7. 203595,033,1252.851
RS94, zapade 23. 2. 2027100,133,4001.001
OZ25, promet v tednu1.307.945
Lider.si | Vir: tečajnice Ljubljanske borze. Tedenska sprememba glede na zaključni tečaj 9. 10. in tržna vrednost Vzajemne (tečaj, pomnožen s 73.501.750 delnicami) sta izračun Lider.si.

Delnica Pozavarovalnice Sava se je v petek podražila za 1,81 odstotka na 78,80 evra in prekinila niz sedmih zaporednih padcev, teden pa je končala za 4,14 odstotka nižje. Najbolj se je v tednu podražila delnica Zavarovalnice Triglav, za 0,90 odstotka na 67 evrov. Petrolova delnica je teden končala pri 59,80 evra, za 0,34 odstotka višje, družba pa je 8. oktobra objavila opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanega. Krkina delnica je teden pri 258 evrih končala za 0,19 odstotka nižje. Družba je v petek objavila, da je med 9. in 15. oktobrom odkupila 4.808 lastnih delnic, kar je po izračunu Lider.si 36,1 odstotka Krkinih delnic, ki so v tem času zamenjale lastnika v rednem trgovanju.

Z zakladno menico OZ25, ki zapade 6. aprila 2028, je bilo v tednu sklenjenih poslov za 1,31 milijona evrov. SBITOP je bil ob petkovem zaključku za 0,64 odstotka pod zaključkom tretjega četrtletja in za 3,05 odstotka nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim