Banka Slovenije lani s 748 milijoni evrov v zelenih obveznicah presegla lastni podnebni cilj

Banka Slovenije
Foto: Wikimedia Commons

Banka Slovenije je lani naložbe v zelene, socialne in trajnostne obveznice povečala na 748 milijonov evrov, 122 milijonov evrov več kot leto prej. S tem je centralna banka presegla prvi srednjeročni podnebni cilj iz strategije družbeno odgovornega in trajnostnega investiranja, ki je predvideval najmanj 600 milijonov evrov tovrstnih naložb do konca leta 2025, so danes sporočili iz Banke Slovenije.

Obseg trajnostnih naložb centralne banke se je od leta 2018, ko je znašal 32 milijonov evrov, povečal za več kot triindvajsetkrat. V okviru drugega srednjeročnega mejnika Banka Slovenije nadaljuje z zmanjševanjem ogljičnega odtisa naložb v izdajatelje iz zasebnega sektorja. Dolgoročni cilj institucije ostaja, da se do leta 2050 v največji možni meri približa ničelnim neto emisijam toplogrednih plinov v okviru lastnih finančnih naložb.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim