SBITOP padel pod raven pred iransko krizo, v tednu izgubil 2,99 odstotka

foto: Pexels

Indeks SBITOP je v petek izgubil 0,86 odstotka in sejo končal pri 2.988,83 točke, za 0,70 točke pod ravnijo s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo. Indeks je padal vseh pet trgovalnih dni v tednu in v tem času izgubil 2,99 odstotka. V tednu se ni podražila nobena od enajstih članic indeksa, delnica Zavarovalnice Triglav pa je edina ostala brez spremembe.

Zagrebški borzni indeks Crobex je bil po podatkih hrvaške tiskovne agencije Hina v četrtek za približno 0,4 odstotka višji kot ob začetku tedna, v petek pa je ostal skoraj nespremenjen pri 4.561 točkah. Promet s članicami indeksa SBITOP je v tednu dosegel 12,24 milijona evrov, za 1,2 odstotka več kot v prejšnjem tednu.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, TEDEN OD 19. DO 23. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks16. 10.23. 10.Tedenska spr. (%)
SBITOP3.080,802.988,83-2,99
SBITOP TR4.792,414.649,34-2,99
ADRIAprime3.655,103.575,06-2,19
SBITOP PO DNEVIH
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
16. 10.3.080,80izhodišče1.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
23. 10.2.988,83-0,862.053.311
Promet v tednu od 19. do 23. 10.12.237.435
Promet v tednu od 12. do 16. 10.12.095.650
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 23. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53-0,70-0,02
30. 9., konec četrtletja3.100,67-111,84-3,61
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-136,24-4,36
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Tedenske spremembe in razlike so izračun Lider.si.

Delnici NLB in Petrola, ki imata v indeksu po septembrski reviziji skupaj 36,45-odstotno utež, sta se v tednu pocenili za 4,46 oziroma 6,35 odstotka. Petrolova delnica se je v petek že peti dan zapored pocenila, tokrat za 1,06 odstotka na 56 evrov. Od 8. oktobra, ko je Petrol objavil opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanega, se je delnica pocenila za 6,67 odstotka. Tržna vrednost Petrola se je od konca septembra zmanjšala za 234 milijonov evrov na 2,34 milijarde evrov, kaže izračun Lider.si na podlagi 41.726.020 delnic in zaključnih tečajev Ljubljanske borze.

Delnica NLB se je v petek pocenila za 1,83 odstotka na 214 evrov, med trgovanjem pa se je spustila na 210 evrov. Z njo so vlagatelji sklenili za 944.848 evrov poslov, kar je bilo 46,0 odstotka prometa s članicami indeksa. Banka je v tihem obdobju, rezultate za prvih devet mesecev pa bo objavila 5. novembra.

DELNICE IN OBVEZNICE, TEDEN OD 19. DO 23. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj 23. 10. (EUR)Dnevna spr. (%)Tedenska spr. (%)
NLB214,00-1,83-4,46
Krka256,000,00-0,78
Zavarovalnica Triglav67,000,000,00
Petrol56,00-1,06-6,35
Luka Koper111,000,00-4,31
Telekom Slovenije141,000,00-0,70
Pozavarovalnica Sava77,00-1,79-2,28
Cinkarna Celje28,00-0,36-0,71
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj 23. 10. (EUR)Dnevna spr. (%)Tedenska spr. (%)
Salus66,00-2,94-4,35
Vzajemna1,406-0,42-3,70
Equinox63,00-0,79-0,79
BLOKOVNI POSLI V TEDNU
Delnica, danCena (EUR)Število delnicVrednost (EUR)
Krka, 22. 10.254,5039.2929.999.814
Zavarovalnica Triglav, 22. 10.66,8010.000668.000
DOLŽNIŠKI TRG, 23. 10. — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
Vrednostni papirTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
Zakladna menica OZ25, zapade 6. 4. 202895,64+0,07286.920
RS98, kupon 3,275 %, zapade 12. 3. 203694,72+0,1918.944
RS96, kupon 2,750 %, zapade 28. 3. 202899,58+0,029.958
Lider.si | Vir: tečajnice Ljubljanske borze. Tedenske spremembe so izračun Lider.si iz zaključnih tečajev 16. in 23. 10.

Krka je v petek v sistemu SEOnet objavila, da je med 16. in 22. oktobrom odkupila 4.122 lastnih delnic za 1.056.976 evrov. Odkupljene delnice so pomenile 23,8 odstotka Krkinih delnic, ki so v tem času zamenjale lastnika v rednem trgovanju, v prejšnjem tednu pa 36,1 odstotka, kaže izračun Lider.si. Blokovnega posla z 39.292 Krkinimi delnicami po 254,50 evra, sklenjenega v četrtek, Krka med svojimi nakupi ni navedla. Isti dan je odkupila 915 delnic po povprečni ceni 256 evrov. Krkina delnica je v petek ostala pri 256 evrih, v tednu pa se je pocenila za 0,78 odstotka.

Zavarovalnica Triglav je v petek sporočila, da je bonitetna agencija AM Best ponovno potrdila njeno bonitetno oceno A, dan prej pa je agencija enako oceno s stabilno srednjeročno napovedjo potrdila tudi Pozavarovalnici Sava. Delnica Zavarovalnice Triglav je v petek ostala pri 67 evrih, delnica Pozavarovalnice Sava pa se je pocenila za 1,79 odstotka na 77 evrov in v tednu izgubila 2,28 odstotka.

Delnica Luke Koper se je v tednu pocenila za 4,31 odstotka na 111 evrov, delnica Salusa pa za 4,35 odstotka na 66 evrov. SBITOP je bil ob petkovem zaključku za 4,36 odstotka pod vrhom s 6. oktobra in za 3,61 odstotka pod zaključkom tretjega četrtletja.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim