Delnica NLB v tihem obdobju banke izgubila skoraj pet odstotkov, SBITOP šesti dan navzdol

foto: NLB bank

Delnica NLB se je v ponedeljek pocenila za 1,87 odstotka na 210 evrov, med trgovanjem pa je padla na 209 evrov. Odkar je banka 22. oktobra vstopila v tiho obdobje pred objavo devetmesečnih rezultatov 5. novembra, je delnica izgubila 4,98 odstotka. Z delnico NLB so vlagatelji sklenili za 786.442 evrov poslov oziroma 33,7 odstotka prometa s članicami indeksa SBITOP, največ med vsemi delnicami.

SBITOP je izgubil 0,99 odstotka, kar je bil šesti zaporedni in največji padec v tem nizu, in sejo končal pri 2.959,35 točke. Od vrha 6. oktobra je izgubil 5,30 odstotka, od 16. oktobra, zadnjega dne pred nizom padcev, pa 3,94 odstotka. Za 30,18 točke oziroma 1,01 odstotka je bil pod ravnijo s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo. Promet s članicami indeksa je znašal 2,33 milijona evrov, manj kot 20. oktobra, ko je indeks izgubil 0,86 odstotka, promet pa je znašal 3,36 milijona evrov.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 26. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks23. 10.26. 10.Spr. (%)
SBITOP2.988,832.959,35-0,99
SBITOP TR4.649,344.603,48-0,99
ADRIAprime3.575,063.542,83-0,90
SBITOP — NIZ ŠESTIH PADCEV
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
16. 10.3.080,80izhodišče1.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
23. 10.2.988,83-0,862.053.311
26. 10.2.959,35-0,992.331.228
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 26. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53-30,18-1,01
30. 9., konec četrtletja3.100,67-141,32-4,56
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-165,72-5,30
16. 10., pred nizom padcev3.080,80-121,45-3,94
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike so izračun Lider.si.

Petrolova delnica se je pocenila šesti dan zapored, tokrat za 1,79 odstotka na 55 evrov, in je bila za 10,71 odstotka pod tečajem ob koncu tretjega četrtletja. Tržna vrednost Petrola se je od konca septembra zmanjšala za 275 milijonov evrov na 2,29 milijarde evrov, kaže izračun Lider.si na podlagi 41.726.020 delnic in zaključnih tečajev Ljubljanske borze. Od 8. oktobra, ko je Petrol objavil opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanega, je delnica izgubila 8,33 odstotka.

Krkina delnica se je ob prometu 726.828 evrov pocenila za 1,17 odstotka na 253 evrov, delnica Cinkarne Celje pa za 1,43 odstotka na 27,60 evra. Krka bo v tiho obdobje vstopila v četrtek, 29. oktobra, ko bo Svet Evropske centralne banke objavil odločitev o obrestnih merah, devetmesečne rezultate pa bo objavila 12. novembra.

DELNICE IN OBVEZNICE, 26. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB210,00-1,87786.442
Krka253,00-1,17726.828
Zavarovalnica Triglav67,000,00285.519
Petrol55,00-1,79243.372
Telekom Slovenije141,000,00114.580
Cinkarna Celje27,60-1,4346.665
Luka Koper111,000,0042.507
Pozavarovalnica Sava77,000,0018.498
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Equinox66,50+5,5631.695
Salus66,50+0,7620.348
Vzajemna1,40-0,4314.775
BLOKOVNI POSEL
DelnicaCena (EUR)Število delnicVrednost (EUR)
Zavarovalnica Triglav67,0011.525772.175
PETROL OD KONCA SEPTEMBRA
DanTečaj (EUR)Spr. od 8. 10. (%)Spr. od 30. 9. (%)
30. 9.61,60izhodišče
8. 10.60,00izhodišče-2,60
16. 10.59,80-0,33-2,92
23. 10.56,00-6,67-9,09
26. 10.55,00-8,33-10,71
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,40+0,0352.689
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Spremembe Petrolovega tečaja so izračun Lider.si. Z zakladnimi menicami ni bilo poslov.

Delnica Zavarovalnice Triglav je ostala pri 67 evrih, v blokovnem poslu pa je po tej ceni lastnika zamenjalo 11.525 delnic za 772.175 evrov, 2,7-krat več od prometa v rednem trgovanju. Nespremenjene so bile tudi delnice Pozavarovalnice Sava pri 77 evrih, Telekoma Slovenije pri 141 evrih in Luke Koper pri 111 evrih. Podražili sta se le delnici Equinoxa, za 5,56 odstotka na 66,50 evra v petih poslih, in Salusa, za 0,76 odstotka na 66,50 evra. Delnica Vzajemne se je pocenila za 0,43 odstotka na 1,40 evra.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim