Krka od 16. oktobra izgubila 230 milijonov evrov tržne vrednosti

KRKA
Foto: Krka

Krkina delnica se je v sredo, zadnji trgovalni dan pred vstopom družbe v tiho obdobje, pocenila za 0,59 odstotka na 251 evrov in sejo končala pri najnižjem zaključnem tečaju v zadnjih treh tednih. Tržna vrednost Krke se je od 16. oktobra, ko je bila delnica pri 258 evrih, zmanjšala za 230 milijonov evrov na 8,23 milijarde evrov, kaže izračun Lider.si na podlagi 32.793.448 delnic in zaključnih tečajev Ljubljanske borze. Vlagatelji so z delnico sklenili za 1,14 milijona evrov poslov oziroma 44,5 odstotka prometa s članicami indeksa SBITOP, v 104 poslih pa so lastnika zamenjale 4.504 delnice.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 28. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks27. 10.28. 10.Spr. (%)
SBITOP2.970,512.979,75+0,31
SBITOP TR4.620,854.635,22+0,31
ADRIAprime3.566,243.579,26+0,37
SBITOP — ZADNJIH DESET SEJ
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
15. 10.3.067,17+0,092.736.893
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
23. 10.2.988,83-0,862.053.311
26. 10.2.959,35-0,992.331.228
27. 10.2.970,51+0,381.715.474
28. 10.2.979,75+0,312.556.186
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 28. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53-9,78-0,33
30. 9., konec četrtletja3.100,67-120,92-3,90
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-145,32-4,65
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike so izračun Lider.si.

SBITOP se je drugi dan zapored zvišal za 0,31 odstotka na 2.979,75 točke in ostal za 9,78 točke oziroma 0,33 odstotka pod ravnijo s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo. Krkina delnica, ki ima v indeksu največjo utež, 29,55 odstotka, se je pocenila tretji dan zapored. Promet s članicami indeksa je znašal 2,56 milijona evrov. Med enajstimi članicami so se štiri delnice podražile, štiri pocenile, dve sta ostali nespremenjeni, z delnico Equinoxa pa vlagatelji niso sklenili nobenega posla.

Delnica NLB se je po štirih zaporednih padcih podražila za 0,96 odstotka na 210 evrov, potem ko je med trgovanjem padla na 206 evrov. Z njo so vlagatelji sklenili za 954.585 evrov poslov oziroma 37,3 odstotka prometa s članicami indeksa. Odkar je banka 22. oktobra vstopila v tiho obdobje, je delnica izgubila 4,98 odstotka.

DELNICE IN OBVEZNICE, 28. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Krka251,00-0,591.136.697
NLB210,00+0,96954.585
Pozavarovalnica Sava75,60-0,79137.904
Zavarovalnica Triglav67,60-0,2968.627
Petrol57,20+0,3567.703
Cinkarna Celje27,40-1,0867.521
Luka Koper115,50+1,3258.348
Telekom Slovenije141,000,0052.070
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,400,0012.530
Salus67,50+3,85203
Equinox66,50brez posla0
KRKA — TEČAJ IN TRŽNA VREDNOST
DanTečaj (EUR)Tržna vrednost (mio EUR)Spr. od 16. 10. (%)
16. 10.258,008.460,7izhodišče
22. 10.256,008.395,1-0,78
26. 10.253,008.296,7-1,94
27. 10.252,508.280,3-2,13
28. 10.251,008.231,2-2,71
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,60+0,0515.925
RS94, kupon 3,400 %, zapade 23. 2. 2027100,080,002.002
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Tržna vrednost Krke je izračun Lider.si na podlagi 32.793.448 delnic. Blokovnih poslov in poslov z zakladnimi menicami ni bilo.

Delnica Luke Koper se je podražila za 1,32 odstotka na 115,50 evra in sejo končala pri najvišjem tečaju dneva, potem ko je bila med trgovanjem pri 110 evrih. Petrolova delnica se je drugi dan zapored podražila, tokrat za 0,35 odstotka na 57,20 evra. Pocenile so se delnice Cinkarne Celje, za 1,08 odstotka na 27,40 evra, Pozavarovalnice Sava, za 0,79 odstotka na 75,60 evra, in Zavarovalnice Triglav, za 0,29 odstotka na 67,60 evra. Delnici Telekoma Slovenije pri 141 evrih in Vzajemne pri 1,40 evra sta ostali nespremenjeni, delnica Salusa pa se je v dveh poslih s tremi delnicami podražila za 3,85 odstotka na 67,50 evra. NLB bo rezultate za prvih devet mesecev objavila 5. novembra, Krka 12. novembra, Petrol pa jih bo objavil 20. novembra.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim