Krkine delnice v enem poslu zamenjale lastnika za 10 milijonov evrov

Krka, Novo mesto
Foto: Wikimedia Commons

Na Ljubljanski borzi je v četrtek v enem blokovnem poslu lastnika zamenjalo 39.292 Krkinih delnic po 254,50 evra, skupaj za 9.999.814 evrov. Vrednost posla je bila skoraj petkrat večja od 2,00 milijona evrov rednega prometa s članicami indeksa SBITOP, kaže izračun Lider.si na podlagi tečajnice Ljubljanske borze. Kupca in prodajalca tečajnica ne razkriva.

Paket je obsegal 0,12 odstotka vseh 32.793.448 Krkinih delnic, cena v poslu pa je bila za 0,59 odstotka nižja od zaključnega tečaja. V rednem trgovanju se je Krkina delnica podražila za 0,39 odstotka na 256 evrov ob prometu 494.652 evrov, ki je bil manjši od dvajsetine vrednosti blokovnega posla. Pred tem so vlagatelji s Krkinimi delnicami sklenili blokovna posla 15. oktobra za 306 tisoč evrov in 9. oktobra za 1,03 milijona evrov.

SBITOP je izgubil 0,52 odstotka in sejo končal pri 3.014,84 točke, kar je bil tretji zaporedni padec in najnižji zaključek v več kot petih tednih. Med trgovanjem se je spustil na 3.009,93 točke. V treh sejah je indeks izgubil 1,73 odstotka, od vrha 6. oktobra pa 3,53 odstotka. Med enajstimi članicami indeksa sta se podražili le dve delnici, pocenilo pa se jih je sedem.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 22. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks21. 10.22. 10.Spr. (%)
SBITOP3.030,713.014,84-0,52
SBITOP TR4.714,494.689,80-0,52
ADRIAprime3.611,203.598,44-0,35
SBITOP — ZADNJIH DESET SEJ
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
9. 10.3.100,87-0,111.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
14. 10.3.064,50-0,372.165.359
15. 10.3.067,17+0,092.736.893
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 22. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+25,31+0,85
30. 9., konec četrtletja3.100,67-85,83-2,77
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-110,23-3,53
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike do primerjalnih ravni so izračun Lider.si.

Največ rednega prometa, 872.507 evrov oziroma 43,6 odstotka, je bilo z delnico NLB, ki se je na prvi dan tihega obdobja banke pocenila za 1,36 odstotka na 218 evrov. Najbolj se je pocenila delnica Luke Koper, za 2,63 odstotka na 111 evrov, od petka, 16. oktobra, ko je končala pri 116 evrih, pa je izgubila 4,31 odstotka. Petrolova delnica se je pocenila četrti dan zapored, tokrat za 0,70 odstotka na 56,60 evra.

Delnica Zavarovalnice Triglav se je podražila za 0,90 odstotka na 67 evrov, v blokovnem poslu pa je lastnika zamenjalo 10.000 delnic po 66,80 evra. Delnica Pozavarovalnice Sava se je pocenila za 0,76 odstotka na 78,40 evra. Po zaključku trgovanja je družba v sistemu SEOnet sporočila, da je bonitetna agencija AM Best potrdila njeno bonitetno oceno A s stabilno srednjeročno napovedjo.

DELNICE IN OBVEZNICE, 22. 10. 2026
PRVA KOTACIJA — REDNO TRGOVANJE
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB218,00-1,36872.507
Krka256,00+0,39494.652
Zavarovalnica Triglav67,00+0,90293.342
Luka Koper111,00-2,63152.235
Petrol56,60-0,70106.196
Pozavarovalnica Sava78,40-0,7636.965
Telekom Slovenije141,000,0029.328
Cinkarna Celje28,10-0,35337
STANDARDNA KOTACIJA — REDNO TRGOVANJE
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,412-1,9410.181
Salus68,00-0,735.100
Equinox63,50brez posla0
BLOKOVNI POSLI
DelnicaCena (EUR)Število delnicVrednost (EUR)
Krka254,5039.2929.999.814
Zavarovalnica Triglav66,8010.000668.000
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
Vrednostni papirTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
Zakladna menica OZ25, zapade 6. 4. 202895,57-0,07100.349
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,37-0,0519.874
RS82, kupon 0,275 %, zapade 14. 1. 203090,36-0,394.518
RS93, kupon 3,000 %, zapade 10. 3. 203495,47+0,011.909
RS98, kupon 3,275 %, zapade 12. 3. 203694,54+0,05945
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Blokovni posli niso vključeni v promet indeksa SBITOP.

Delnica Cinkarne Celje se je pocenila za 0,35 odstotka na 28,10 evra, delnica Salusa za 0,73 odstotka na 68 evrov, delnica Vzajemne pa za 1,94 odstotka na 1,412 evra. Delnica Telekoma Slovenije je ostala pri 141 evrih, z delnico Equinoxa pa ni bilo poslov. Z zakladno menico OZ25 so vlagatelji sklenili posel za 100.349 evrov po tečaju 95,57 odstotka nominalne vrednosti. SBITOP je bil ob četrtkovem zaključku za 0,85 odstotka nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim