Petrol od konca septembra izgubil 192 milijonov evrov tržne vrednosti

foto: Petrol Slovenija

Petrolova delnica se je v sredo, na prvi dan tihega obdobja družbe, že tretji dan zapored pocenila, tokrat za 1,72 odstotka na 57 evrov. Tržna vrednost Petrola je bila ob zaključku trgovanja 2,38 milijarde evrov, za 192 milijonov evrov oziroma 7,47 odstotka manj kot ob koncu septembra, kaže izračun Lider.si na podlagi 41.726.020 delnic in zaključnih tečajev Ljubljanske borze. Indeks SBITOP je v istem obdobju izgubil 2,26 odstotka.

Vlagatelji so v sredo s Petrolovo delnico sklenili 30 poslov s skupno vrednostjo 65.013 evrov, v katerih je lastnika zamenjalo 1.141 delnic. Na zadnjih treh sejah se je delnica pocenila za 4,68 odstotka, od 8. oktobra, ko je Petrol objavil opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanih 350,2 milijona evrov, pa za 5,00 odstotka. Družba bo rezultate za prvih devet mesecev objavila 20. novembra, tiho obdobje pa bo trajalo do 10. decembra.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 21. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks20. 10.21. 10.Spr. (%)
SBITOP3.041,473.030,71-0,35
SBITOP TR4.731,224.714,49-0,35
ADRIAprime3.623,653.611,20-0,34
SBITOP — ZADNJIH DESET SEJ
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
8. 10.3.104,27-0,411.643.639
9. 10.3.100,87-0,111.772.847
12. 10.3.081,44-0,632.325.968
13. 10.3.076,02-0,182.925.736
14. 10.3.064,50-0,372.165.359
15. 10.3.067,17+0,092.736.893
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 21. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+41,18+1,38
30. 9., konec četrtletja3.100,67-69,96-2,26
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-94,36-3,02
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike do primerjalnih ravni so izračun Lider.si.

SBITOP je v sredo izgubil 0,35 odstotka in sejo končal pri 3.030,71 točke, za 3,02 odstotka pod oktobrskim vrhom s 6. oktobra. Med enajstimi članicami indeksa so se podražile tri delnice, pocenilo pa se jih je pet. Promet s članicami indeksa je dosegel 3,22 milijona evrov in drugi dan zapored presegel tri milijone evrov.

Krkina delnica, ki ima v indeksu 29,55-odstotno utež, se je pocenila za 0,39 odstotka na 255 evrov. Vlagatelji so z njo sklenili za 2,08 milijona evrov poslov, kar je bilo 64,5 odstotka prometa s članicami indeksa, v 95 poslih pa je lastnika zamenjalo 8.151 delnic. Krka je zadnja štiri tedenska poročila o odkupu lastnih delnic objavila ob petkih, v zadnjem, 16. oktobra, pa je navedla, da je med 9. in 15. oktobrom odkupila 4.808 delnic.

DELNICE IN OBVEZNICE, 21. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Krka255,00-0,392.079.728
NLB221,00+0,45597.523
Telekom Slovenije141,000,00168.354
Zavarovalnica Triglav66,40-0,90118.434
Pozavarovalnica Sava79,00-0,50118.217
Petrol57,00-1,7265.013
Cinkarna Celje28,20+0,3625.100
Luka Koper114,000,0024.018
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,44-4,0014.554
Salus68,50+0,7411.022
Equinox63,50brez posla0
PETROL OD KONCA SEPTEMBRA
DanTečaj (EUR)Spr. od 8. 10. (%)Spr. od 30. 9. (%)
30. 9.61,60izhodišče
8. 10.60,00izhodišče-2,60
16. 10.59,80-0,33-2,92
19. 10.59,40-1,00-3,57
20. 10.58,00-3,33-5,84
21. 10.57,00-5,00-7,47
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
RS96, kupon 2,750 %, zapade 28. 3. 202899,56+0,41233.105
RS80, kupon 1,000 %, zapade 6. 3. 202897,30-0,69194.600
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,42-0,0220.878
RS93, kupon 3,000 %, zapade 10. 3. 203495,46-2,584.773
RS74, kupon 1,500 %, zapade 25. 3. 203583,72+0,20837
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Spremembe Petrolovega tečaja so izračun Lider.si. Blokovnih poslov in poslov z zakladnimi menicami ni bilo.

Delnica NLB se je dan pred vstopom banke v tiho obdobje podražila za 0,45 odstotka na 221 evrov ob prometu 597.523 evrov. Banka bo rezultate za prvih devet mesecev objavila 5. novembra. Podražili sta se še delnici Cinkarne Celje, za 0,36 odstotka na 28,20 evra, in Salusa, za 0,74 odstotka na 68,50 evra.

Delnica Zavarovalnice Triglav se je pocenila za 0,90 odstotka na 66,40 evra, delnica Pozavarovalnice Sava pa za 0,50 odstotka na 79 evrov. Delnica Vzajemne se je pocenila za 4,00 odstotka na 1,44 evra. Delnici Telekoma Slovenije pri 141 evrih in Luke Koper pri 114 evrih sta ostali nespremenjeni, z delnico Equinoxa pa ni bilo poslov. SBITOP je bil ob sredinem zaključku za 1,38 odstotka nad ravnijo 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim