SBITOP v treh dneh pridobil 1,2 odstotka in se vrnil nad raven pred iransko krizo

Foto: Ljubljanska borza

Indeks SBITOP se je v četrtek tretji dan zapored zvišal, tokrat za 0,48 odstotka na 2.994,18 točke, in se prvič po tednu dni vrnil nad raven 2.989,53 točke s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo. V treh sejah je pridobil 1,18 odstotka in nadoknadil 28,7 odstotka izgube po šestih zaporednih padcih med 19. in 26. oktobrom, ko se je znižal za 3,94 odstotka. Predkrizno raven je presegel za 4,65 točke, od vrha s 6. oktobra pa ga loči še 4,19 odstotka.

Med enajstimi članicami indeksa se je podražilo pet delnic, dve sta se pocenili, štiri pa so ostale nespremenjene. Promet s članicami indeksa je znašal 2,36 milijona evrov. Regionalni indeks ADRIAprime, ki vključuje tudi delnice z Zagrebške borze, je izgubil 0,25 odstotka.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 29. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks28. 10.29. 10.Spr. (%)
SBITOP2.979,752.994,18+0,48
SBITOP TR4.635,224.657,66+0,48
ADRIAprime3.579,263.570,43-0,25
SBITOP — PADCI IN OKREVANJE
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
16. 10.3.080,80izhodišče1.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
23. 10.2.988,83-0,862.053.311
26. 10.2.959,35-0,992.331.228
27. 10.2.970,51+0,381.715.474
28. 10.2.979,75+0,312.556.186
29. 10.2.994,18+0,482.356.835
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 29. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53+4,65+0,16
30. 9., konec četrtletja3.100,67-106,49-3,43
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-130,89-4,19
26. 10., dno niza padcev2.959,35+34,83+1,18
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike so izračun Lider.si.

Največ prometa, 982.555 evrov oziroma 41,7 odstotka, je bilo z delnico NLB, ki se je podražila za 1,43 odstotka na 213 evrov in sejo končala pri najvišjem tečaju dneva. Odkar je banka 22. oktobra vstopila v tiho obdobje, je delnica izgubila 3,62 odstotka. Krkina delnica se je na prvi dan tihega obdobja družbe podražila za 0,40 odstotka na 252 evrov ob prometu 690.194 evrov.

DELNICE IN OBVEZNICE, 29. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB213,00+1,43982.555
Krka252,00+0,40690.194
Telekom Slovenije141,000,00201.378
Pozavarovalnica Sava76,40+1,06157.767
Cinkarna Celje27,80+1,46120.617
Luka Koper115,00-0,43114.155
Petrol57,200,0049.918
Zavarovalnica Triglav67,80+0,3019.181
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Vzajemna1,374-1,8610.418
Salus67,500,009.788
Equinox66,500,00865
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,50-0,1013.930
RS94, kupon 3,400 %, zapade 23. 2. 2027100,080,0010.008
RS86, brezkuponska, zapade 12. 2. 203186,86+0,818.686
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Blokovnih poslov in poslov z zakladnimi menicami ni bilo.

Delnica Cinkarne Celje se je podražila za 1,46 odstotka na 27,80 evra, Pozavarovalnice Sava za 1,06 odstotka na 76,40 evra in Zavarovalnice Triglav za 0,30 odstotka na 67,80 evra. Delnica Luke Koper se je pocenila za 0,43 odstotka na 115 evrov, delnica Vzajemne pa za 1,86 odstotka na 1,374 evra. Delnice Petrola pri 57,20 evra, Telekoma Slovenije pri 141 evrih, Equinoxa pri 66,50 evra in Salusa pri 67,50 evra so ostale nespremenjene.

Svet Evropske centralne banke je v četrtek obrestne mere ohranil nespremenjene. Obrestna mera za odprto ponudbo mejnega depozita ostaja pri 2,50 odstotka. NLB bo rezultate za prvih devet mesecev objavila 5. novembra, Krka 12. novembra.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim