Petrol po šestih padcih pridobil 3,64 odstotka, SBITOP prekinil niz izgub

foto: Petrol Slovenija

Petrolova delnica se je v torek po šestih zaporednih padcih podražila za 3,64 odstotka na 57 evrov, kar je bil največji dnevni dvig med članicami indeksa SBITOP. Tržna vrednost Petrola se je zvišala za 83 milijonov evrov na 2,38 milijarde evrov, kaže izračun Lider.si na podlagi 41.726.020 delnic in zaključnih tečajev Ljubljanske borze. V 47 poslih je lastnika zamenjalo 2.354 delnic, tečaj pa se je med trgovanjem gibal od 55 do 57,20 evra.

Kljub torkovemu dvigu je bila delnica za 7,47 odstotka pod tečajem ob koncu tretjega četrtletja in za 5,00 odstotka pod tečajem z 8. oktobra, ko je Petrol objavil opozorilo, da bo EBITDA skupine letos za 15 do 20 odstotkov nižji od načrtovanega. Petrol je od 21. oktobra v tihem obdobju, rezultate za prvih devet mesecev pa bo objavil 20. novembra.

INDEKSI LJUBLJANSKE BORZE, 27. 10. 2026
ZAKLJUČNE VREDNOSTI — TOČKE
Indeks26. 10.27. 10.Spr. (%)
SBITOP2.959,352.970,51+0,38
SBITOP TR4.603,484.620,85+0,38
ADRIAprime3.542,833.566,24+0,66
SBITOP — ZADNJE SEJE
DanTočkeDnevna spr. (%)Promet (EUR)
16. 10.3.080,80+0,441.941.694
19. 10.3.067,88-0,421.602.086
20. 10.3.041,47-0,863.359.233
21. 10.3.030,71-0,353.221.962
22. 10.3.014,84-0,522.000.843
23. 10.2.988,83-0,862.053.311
26. 10.2.959,35-0,992.331.228
27. 10.2.970,51+0,381.715.474
SBITOP — PRIMERJALNE RAVNI
RavenTočkeRazlika (točke)Spr. do 27. 10. (%)
27. 2., pred iransko krizo2.989,53-19,02-0,64
30. 9., konec četrtletja3.100,67-130,16-4,20
6. 10., oktobrski vrh3.125,07-154,56-4,95
Lider.si | Vir: indeksi Ljubljanske borze. Promet s članicami indeksa SBITOP brez blokovnih poslov, zaokrožen na cel evro. Razlike so izračun Lider.si.

SBITOP se je zvišal za 0,38 odstotka na 2.970,51 točke in prekinil niz šestih zaporednih padcev. Za 19,02 točke oziroma 0,64 odstotka je ostal pod ravnijo s 27. februarja, zadnjega trgovalnega dne pred iransko krizo, in za 4,95 odstotka pod vrhom s 6. oktobra. Promet s članicami indeksa je znašal 1,72 milijona evrov, najmanj od 19. oktobra. Med enajstimi članicami so se štiri delnice podražile, štiri pocenile, dve sta ostali nespremenjeni, z delnico Telekoma Slovenije pa vlagatelji niso sklenili nobenega posla.

DELNICE IN OBVEZNICE, 27. 10. 2026
PRVA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
NLB208,00-0,95775.416
Krka252,50-0,20570.033
Petrol57,00+3,64131.775
Cinkarna Celje27,70+0,3675.559
Zavarovalnica Triglav67,80+1,1974.871
Pozavarovalnica Sava76,20-1,0436.380
Luka Koper114,00+2,7027.801
Telekom Slovenije141,00brez posla0
STANDARDNA KOTACIJA
DelnicaTečaj (EUR)Dnevna spr. (%)Promet (EUR)
Salus65,00-2,2611.760
Vzajemna1,400,009.220
Equinox66,500,002.660
PETROL OD KONCA SEPTEMBRA
DanTečaj (EUR)Spr. od 8. 10. (%)Spr. od 30. 9. (%)
30. 9.61,60izhodišče
8. 10.60,00izhodišče-2,60
16. 10.59,80-0,33-2,92
26. 10.55,00-8,33-10,71
27. 10.57,00-5,00-7,47
DOLŽNIŠKI TRG — TEČAJ V ODSTOTKU NOMINALNE VREDNOSTI
ObveznicaTečajDnevna spr. (%)Promet (EUR)
RS99, kupon 3,000 %, zapade 2. 4. 202999,55+0,1526.865
RS96, kupon 2,750 %, zapade 28. 3. 202899,11-0,4725.771
RS94, kupon 3,400 %, zapade 23. 2. 2027100,08-0,0225.020
Lider.si | Vir: tečajnica Ljubljanske borze. Promet v rednem trgovanju, zaokrožen na cel evro. Spremembe Petrolovega tečaja so izračun Lider.si. Blokovnih poslov in poslov z zakladnimi menicami ni bilo.

Največ prometa, 775.416 evrov oziroma 45,2 odstotka, je bilo z delnico NLB, ki se je četrti dan zapored pocenila, tokrat za 0,95 odstotka na 208 evrov. Odkar je banka 22. oktobra vstopila v tiho obdobje, je delnica izgubila 5,88 odstotka. Krkina delnica se je ob prometu 570.033 evrov pocenila za 0,20 odstotka na 252,50 evra. Krka bo v tiho obdobje vstopila v četrtek, devetmesečne rezultate pa bo objavila 12. novembra. Svet Evropske centralne banke bo v četrtek objavil odločitev o obrestnih merah.

Delnica Luke Koper se je podražila za 2,70 odstotka na 114 evrov, Zavarovalnice Triglav za 1,19 odstotka na 67,80 evra in Cinkarne Celje za 0,36 odstotka na 27,70 evra. Delnica Pozavarovalnice Sava se je pocenila za 1,04 odstotka na 76,20 evra, delnica Salusa pa za 2,26 odstotka na 65 evrov. Delnici Equinoxa pri 66,50 evra in Vzajemne pri 1,40 evra sta ostali nespremenjeni.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Popularno

Novi broj magazina „Lider.si” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regije i svijeta…

Komentarji

Želite v Googlu videti več aktualnih novic iz lider.si?

Dodajte lider.si med svoje prednostne vire v Googlu. Tako boste naše aktualne novice pogosteje videli v iskanju Google in storitvi Google Discover.

Hitreje nas najdete v iskanju

Več naših novic v Google Discoverju
Bodite na tekočem z najnovejšim